ZMĚNY V PROVOZU ZÁKLADNÍ ŠKOLY OD 17. 5. 2021

Ministerstvo zdravotnictví novelizovalo mimořádné opatření a ministerstvo školství po jednání vlády ČR vydalo nové závazné pokyny k provozu škol.

Informuji Vás o změnách, které se naší školy dotýkají a vstupují v platnost od pondělí 17. 5. 2021.

1. Výuka bude probíhat podle původního rozvrhu hodin, který platil od září 2020. Ročníky a třídy tak mohou být opět spojovány. Rozvrhy hodin pro jednotlivé ročníky jsou vyvěšeny na webu a děti je dostaly ve škole.

2. Tělesná výchova je povolena ve venkovních prostorách, uvnitř jen drobné pohybové aktivity.

3. Školní družina je umožněna všem žákům, kteří byli přihlášeni od 1. 9. 2020, a to bez omezení a v původním rozsahu, tedy do 15.00 hodin. Řídit se budeme zápisovými lístky ze září 2020. V případě jakýchkoliv dotazů, změn apod. se obracejte na paní vychovatelku a změny oznamujte písemně.

Odchod ze školní družiny – zákonný zástupce či osoba, která je oprávněna žáka vyzvednout, zavolá na mobil školy 731 615 256 a vyčká příchodu svého dítěte před budovu, kde na něj čeká.

4. Od úterý 18. 5. bude obnovena výuka náboženství a bude probíhat tak, jako na začátku školního roku. Přesné časy zahájení hodin budou upřesněny v úterý 18. 5. Výuka bude probíhat ve škole, případně podle počasí a domluvy s panem farářem venku či na faře.

5. Školní stravování probíhá i nadále bez omezení. Odhlašování obědů, vyzvednutí oběda v první den nemoci dítěte či jiné záležitosti, týkající se stravování, domlouvejte na čísle 731 615 254 (kuchyň) nebo na čísle 704 617 048 (vedoucí stravování).

6. Vstup do budovy školy bude možný nejdříve od 7.30 hodin, žáci už nemusí přicházet po skupinách.

7. Testování se nemění – každé pondělí (nebo při nástupu do školy) – žáci přijdou nejpozději v 7.40 do tříd, aby byli otestováni a výuka mohla začít včas.

8. Zájmové kroužky nebudou fungovat.

9. Pitný režim nelze i nadále zajišťovat.

10. Ve vnitřních prostorách školy se stále povinně používají respirátory, nanoroušky nebo chirurgické roušky.

11. Ve venkovních prostorách (vycházky, přestávky, zahrada, hřiště,…) se roušky používat nemusí, pokud budou zachovány rozestupy.

12. Vstup do školy je nadále povolen pouze žákům a zaměstnancům školy.

13. Stále platí nutnost neposílat do školy děti s příznaky nemoci nebo při podezření z kontaktu s nakaženou osobou do školy.

14. Stanovená hygienická opatření trvají.

Věříme, že se situace bude i nadále uklidňovat a že do konce školního roku setrváme minimálně v tomto režimu.

Děkuji Vám i nám všem za trpělivost, pochopení i respektování častých změn a úprav a za dodržování hygienických pravidel. Také díky tomu ve škole takřka nemáme nemocnost a nebylo nutné třídy či celou školu zavřít a poslat do karantény.

Přeji Vám všem pevné zdraví a užívejte jara.

Ladislava Plachá