PRVNÍ NAHLÉDNUTÍ DO ŠKOLY

V úterý 20. 2. 2024 se k nám do školy přišli podívat naši předškoláci. Jelikož jsme si letos moc zimních radovánek neužili, strávili jsme s dětmi společný čas při „zimním sportování“. Nejdříve jsme říkankou přivolali paní ZIMU, a potom už hurá do akce! Všechny děti zvládly slalom s pukem a hokejkou zakončený střelou do branky, potom je čekalo týmové lyžování. Následovala písnička Na lyže s pohybovým doprovodem. Když se děti dostatečně protáhly, usadily se do lavic a na chvíli se z nich stali opravdoví školáci. Bruslily pastelkou po papíru jako po ledě, počítaly a barevně kroužkovaly různé sportovce, na velkém papíru pak zanechaly stopy po bruslení na rybníku. Aby se jim práce pěkně dařila, naučily se k ní básničku. Na závěr se spustila velká koulovačka s novinovými koulemi, při které schytali zásah i někteří rodiče. Odpoledne se vydařilo a všichni už se těšíme na další setkání.

Pavla Švábová

DRUHÉ NAHLÉDNUTÍ DO ŠKOLY

Druhé nahlédnutí do školy proběhlo v úterý 19. 3. 2024. Tentokrát se neslo v duchu očekávaného jara. U rybníčka vytvořeného na koberci jsme se přivítali s žabkou, která nás dnešním setkáním provázela. Následovala básnička s pohybem a plnění úkolů, které si pro nás žabička připravila. Děti hledaly svá jména na geometrických tvarech, poznávaly jarní rostliny a dozvěděly se, že v přírodě najdeme i léčivé bylinky, ze kterých si můžeme uvařit zdravý čaj nebo jimi ozdobit různé pokrmy. V lavicích, tentokrát už jako opravdoví školáci, pak děti trénovaly uvolňovací cviky a dokreslovaly chybějící části obrázků. Domů si odnesly mandalu s žabičkami jako připomínku na dnešní společné setkání. Na závěr jsme dětem popřáli spoustu pěkných zážitků a radosti při objevování všeho nového.

Věra Chválová